
V stredu 13. mája 2026 ožil Prešov ďalšou vydarenou Krokovačkou, ktorá spojila pohyb, zdravý životný štýl aj príjemné stretnutia. Štart podujatia bol pri poliklinike na Levočskej ulici, kde účastníkov privítal ortopéd a hlavný organizátor MUDr. Peter Klein, ktorý Krokovačku pripravil už po tretí raz. Vo svojom úvodnom príhovore pripomenul, že práve obyčajná chôdza patrí medzi najprirodzenejšie a zároveň najúčinnejšie formy pohybu pre naše zdravie.
Trasa viedla malebným okolím Torysy, popri internátoch, univerzite aj zimnom štadióne. Počas celej prechádzky panovala priateľská atmosféra a nechýbali ani zaujímavé diskusie o fungovaní ľudského tela, prevencii a význame pravidelného pohybu už od mladosti.
Do Krokovačky sa zapojilo 39 účastníkov – lekári, zdravotné sestry, pacienti aj priatelia z Nordic Walking a Klubu slovenských turistov Prešov. Spoločné popoludnie plné slnka, pohybu a dobrej nálady vyvrcholilo príjemným posedením v novootvorenej pizzerii na Bottovej ulici, kde debaty o zdraví a aktívnom živote pokračovali až do večerných hodín.






